Časté dotazy

Všechny důležité otázky ohledně našich lattéček jsme se pokusili detailně zodpovědět na následujících řádcích. Pokud nenajdete, co jste hledali, nebo by vás zajímalo cokoliv dalšího, nebojte se nám napsat na info@ohmywow.cz. Vše rádi zodpovíme!

Sbalitelný obsah

Co je Magic Latte?

Do vašich oblíbených nápojů, tedy do kávy, čaje matcha a kakaa jsme přidali funkční složky (superfood, agaptogeny a prebiotika), které pomáhají lépe zvládat stres, jemně povzbudit a zlepšit soustředění, podpořit imunitu a zlepšit fyzickou odolnost, mikroflóru a trávení.

Co je Moon Latte?

V rámci řady Moon najdete přírodní nápoje, které jsou svým funkčním složením (adaptogeny, prebiotika, ajurvédské byliny, superfood) navržené tak, aby pomohly uvolnit vaše tělo a zklidnily mysl. Pomáhají vám lépe usnout a spát hlubším a kvalitnějším spánkem.

Co dělají jednotlivé funkční složky v nápojích?

Každá složka je pečlivě vybrána, aby nápoje pomohly uklidnit mysl a zlepšit fungování vašeho organismu.

Adaptogeny: Ashwagandha, Cordyceps,
Chaga

• zlepšují odolnost vůči fyzické i psychické zátěži

• zlepšují pracovní či sportovní výkonnost

• posilují imunitu a metabolismus

• mají antioxidační účinek

• urychlují léčebné a regenerační procesy organismu a zpomalují jeho stárnutí

• zlepšují kondici nervového systému (uklidňují, zvyšují jeho odolnost)

(zdroj)


Prebiotika: Baobab, Inulin

• podporují růst probiotik, a tím pozitivně působí na pohodu a zdraví

• upravují viskozitu tráveniny, urychlují zažívání

• podporují imunitu a snižují pravděpodobnost vzniku zánětů v těle

• zvyšují pocit plnosti, doplňují energii

(zdroj)


Lukuma

• díky obsahu různých typů sacharidů má nízký glykemický index

• obsažené sacharidy nezpůsobují větší výkyvy krevního cukru, vstřebávají se postupně a na delší dobu eliminují pocity hladu

(zdroj)

Jak adaptogeny ovlivňují stres?

Adaptogeny pracují s vaší jedinečnou biologií a obnovují rovnováhu na základě individuálních potřeb vašeho těla. Fungují zejména tak, že stimulují naše nadledviny – žlázy, které řídí naši hormonální reakci na stres.

Jak prebiotika zlepšují mikroflóru?

Tím, že brání přemnožení škodlivých bakterií. Díky tomu pozitivně působí na regeneraci střevní mikroflóry a pomáhají jak při léčbě průjmů, tak i při nutné obnově po léčbě antibiotiky. Zlepšováním mikroflóry navíc napomáhají celkovému zlepšování imunity.

Co znamená superpotravina?

Jde o skupinu potravin, které v přírodní formě obsahují vysoké množství živin a látek (vitamínů, minerálů) přínosných pro lidské tělo.

Kolik nápojů OH MY WOW můžu vypít za jeden den?

Pokud jde o denní limit, je třeba zvážit doporučené denní množství několika složek včetně kofeinu, adaptogenů a prebiotik. 

Obecně lze říci, že by vám neměly vadit 2–3 porce našich funkčních nápojů denně, nicméně každá funkční složka má své jiné doporučené denní dávkování, přičemž citlivost na danou látku máme každý někde jinde.

Kofein

I když výzkumy ukazují, že někteří zdraví dospělí lidé mohou tolerovat až 400 mg kofeinu denně, pro další to může být už docela dost. Nemusíte se ale bát, v našich lattéčkách byste našli kofeinu mnohem méně.

Dle studií každý gram čaje Matcha obsahuje 19–44 mg kofeinu. Jedním šálkem našeho Matcha Latte tak vypijete cca 45 mg kofeinu (1,5 g matcha). Díky přirozeně obsaženému L-theaninu kofein v matcha čaji působí mírně odlišně oproti kofeinu v kávě – účinky přicházejí pozvolna, jsou však déletrvající a nepřináší chvění a neklid.

Gram rozpustné kávy arabica průměrně obsahuje 10–30 mg kofeinu, což vychází zhruba na 40 mg kofeinu v jednom šálku našeho Coffee Latte (2 g kávy).

Rovněž v kakau je obsažený kofein, byť v malém množství – 2 mg na gram kakaa.

Takže pokud nejste na kofein příliš citliví, jedna až tři šálky denně by váš denní rytmus rozhodně neměla ovlivnit.

Adaptogeny

Ačkoli je množství adaptogenních bylin a hub v našich latté hluboko pod denním limitem, i jimi je samozřejmě možné se předávkovat. A v takovém případě, stejně jako u mnoha jiných látek na naší planetě, začnou i adaptogeny působit opačně.

Takže přestože jsou všechny námi využívané adaptogeny považovány za bezpečné a netoxické, obecně se vůbec nemusíte bát, když si dáte 2–3 latté denně. Jednotlivé příchutě obsahují – kakao 112 mg, káva 91 mg a matcha 67 mg.

Prebiotika

I prebiotika patří ne zcela do detailu probádané skupině. Zatím co jeden zdroj uvádí doporučenou denní dávku 3–5 g, což z racionálního pohledu vůbec nedává smysl, další zdroj mluví o 25–38 g denně (25 g ženy 38 g muži). A byť naši předci údajně jedli klidně i přes 100 g prebiotik denně, v případě našich nápojů se není třeba ničeho bát, protože jich obsahují znatelně méně – jeden šálek kakaa 85 mg, matcha 73 mg a kávy 69 mg.

Pokud prebiotika zahrnete do jídelníčku postupně a rozdělíte je do více dávek denně, ani těch zmíněných 100 g denně by vám nemělo nijak přitížit.

V jistých hodně specifických případech by mohly prebiotika ublížit lidem, kteří mají zánět střeva a jsou hodně náchylní na nadýmavé potraviny. Každopádně prebiotika se na zánět střeva zároveň DOPORUČUJÍ – je však vhodné brát je spolu s jídlem, aby se zamezilo nadýmání a nevolnostem. Na prázdný žaludek je výrazně větší šance, že prebiotika braná samotná způsobí problém.

Celkově bychom rádi vyzdvihli fakt, že by měl každý poslouchat své tělo a podle toho zvolit denní množství šálků. Každý jsme jiný a různým lidem vyhovuje jiné množství. 

Obsahují nápoje kofein?

Ano, naše nápoje obsahují přírodně se vyskytující kofein. Nejvíce ho najdete v kávě, matche a v malém množství i v kakau.

Jak nápoj připravím?

Magic Matcha Latte

2–3 velké lžíce (19,6 g) prášku důkladně rozmíchejte (nejlépe pomocí. šlehače) ve sklenici s 200 ml vody o teplotě 70 °C. Skvěle chutná i za studena, třeba na ledu. Chcete-li nápoj nebesky krémový, šlehejte s čerstvým nebo veganským mlékem.

Magic Cocoa Latte

2–3 velké lžíce (21,8 g) prášku důkladně rozmíchejte (nejlépe pomocí šlehače) ve sklenici s 200 ml vody o teplotě 90 °C. Chcete-li nápoj nebesky krémový, šlehejte s čerstvým nebo veganským mlékem.

Magic Coffee Latte

2–3 velké lžíce (18,5 g) prášku důkladně rozmíchejte (nejlépe pomocí šlehače) ve sklenici s 200 ml vody o teplotě 90 °C. Chcete-li nápoj nebesky krémový, šlehejte s čerstvým nebo veganským mlékem.

Magic Cacao Mix

1–2 čajové lžičky (6,8 g) prášku důkladně rozmíchejte (nejlépe pomocí šlehače) ve sklenici s 200 ml teplého čerstvého či rostlinného mléka.

Magic Matcha Mix

1–2 čajové lžičky (4,6 g) prášku důkladně rozmíchejte (nejlépe pomocí šlehače) ve sklenici s 200 ml teplého čerstvého či rostlinného mléka.

Magic Coffee Mix

1–2 čajové lžičky (5,5 g) prášku důkladně rozmíchejte (nejlépe pomocí šlehače) ve sklenici s 200 ml teplého čerstvého či rostlinného mléka.

Moon Latte Curcuma Gold

2–3 velké lžíce (19 g) prášku důkladně rozmíchejte (nejlépe pomocí šlehače) ve sklenici s 200 ml vody o teplotě 90 °C. Chcete-li nápoj nebesky krémový, šlehejte s čerstvým nebo veganským mlékem.

Moon Latte Cacao Dream

2–3 velké lžíce (20 g) prášku důkladně rozmíchejte (nejlépe pomocí šlehače) ve sklenici s 200 ml vody o teplotě 90 °C. Chcete-li nápoj nebesky krémový, šlehejte s čerstvým nebo veganským mlékem.

Moon Mix Curcuma Gold

1–2 čajové lžičky (3,5 g) prášku důkladně rozmíchejte (nejlépe pomocí šlehače) ve sklenici s 200 ml teplého čerstvého či rostlinného mléka.

Moon Mix Cacao Gold

1–2 čajové lžičky (5,5 g) prášku důkladně rozmíchejte (nejlépe pomocí šlehače) ve sklenici s 200 ml teplého čerstvého či rostlinného mléka.

Můžu pít nápoje OH MY WOW, pokud jsem těhotná nebo kojím?

Naše nápoje obsahují adaptogenní byliny a houby, které se v mnoha kulturách používají již po tisíciletí. Mohou, ale i nemusí být pro vás bezpečné v těhotenství nebo při kojení – záleží na vašem těle a těle vašeho dítěte. 

V současné době neexistují vědecké studie, které by prokázaly 100% bezpečnost, proto jsme raději opatrní a těhotným a kojícím ženám nemůžeme jejich konzumaci doporučit.